Конспект ліплення у середній групі взимку. Нід у середній групі з ліплення вальс сніжинок

ЄВГЕНІЯ ЄРМАКОВА

Програмні завдання: продовжувати навчати дітей скачувати ковбаски та конструюватиїх задуманий предмет як барельєфа (зображення виступає над площиною тла). Розвивати дрібну моторикупальців, окомір і уяву. Виховувати акуратність.

Попередня робота: розгляд картин з зимовими пейзажами, знайомство з властивостями снігу

Матеріал: круги з синього картону діаметром приблизно 12-15 см за кількістю дітей, білий пластилін, стеки, музичний супровід. «Кружляють сніжинки» .

Хід заняття:

Діти розташовуються на килимі у півколо разом із вихователем. У групу залетіла« сніжинка» .

«Здрастуйте, хлопці! Я зовсім маленька – Сніжинка. Я тільки сьогодні народилася. Але я знаю, що моя мама – це вода. Я була маленькою крапелькою води, але зараз на вулиці так холодно, що поки я летіла до вас з неба, - замерзла, і перетворилася на Сніжинку. Зі мною з неба падали мої сестрички- сніжинки, Але вони загубилися і мені дуже сумно і нудно однієї»

Хлопці, як допомогти Сніжинці? Давайте зробимо їй сестриць - Сніжинок із пластеліну. Щоб вони вийшли красиві та як справжні їх треба розглянути. З яких частин складається сніжинка?

Є прямі смужки (показ, які рівні, довгі, прямі. Але є й короткі. Покажіть довгі смужки та короткі) (Показ дітей). Ось яка Сніжинка.

Вихователь читає дітям уривок із вірша До. Бальмонта:

Світло-пухнаста

Сніжинка біла.

Яка чиста,

Яка смілива!

Вихователь:

Хочете зліпити такі сніжинки? Скочуємо кілька кульок однакового розміру і розкочуємо їх у тоненькі ковбаски. Вихователь показує дітям, як на круглому картоні скласти з ковбасок, що перетинаються в центрі. сніжинкуі прикрасити її короткими ковбасками чи іншим способом.

Фізкультхвилинка.

Ми сніжинки, ми пушинки,

Покружляти ми не проти.

Ми сніжинки-балеринки,

Ми танцюємо день та ніч.

Встанемо разом ми в гурток -

Виходить сніжок.

Хлопці, зробимо сестриць Сніжинці? - (Так)

Давайте ми з вами зробимо таких сестричок для нашої Сніжинки(розкладання зразка на столи)

Проходьте до своїх місць.

Діти проходять до своїх робочих місць. Грає мелодія «Кружляють сніжинки»

Ліплення дітей.

Підсумок заняття:

Хлопці, подивіться якісь красиві сестриці Сніжинки у нас вийшли! Тепер нашою Сніжинціне буде так сумно! Усі ви великі молодці!

Публікації на тему:

Конспект інтегрованого заняття «Сніжинка» для дітей середньої групиАвторський конспект інтегрованого заняття в середній групідитячого садка Тема: «Сніжинка» Завдання: 1. Заохочувати дітей виразно передавати.

Конспект НОД у середній групі «Сніжинка»Завдання: розвивати мову дітей розширювати уявлення дітей про пору року, про сніг. розвивати спостережливість, інтерес до природи розвивати.

Конспект інтегрованого заняття з ліплення в середній групі «Соняшник»Тема: СОНЯШНИК Програмний зміст: Ознайомити дітей з рослиною соняшник. Вчити описувати рослину, милуватися її красою.

Мета: викликати в дітей віком інтерес до заняття, вчити дітей відбивати враження, отримані під час спостереження зимової природи, Розвивати художньо.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Каченята»Конспект заняття з ліплення у середній групі. Тема "Каченята" Мета: вчити дітей ліпити предмет, що складається з кількох частин, передаючи деякі.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Ліплення крокодила»Програмний зміст: 1. Вчити дітей ліпити предмети з кількох частин, правильно розташовувати частини, дотримуючись пропорції. Вчити з'єднувати.

Конспект заняття з ліплення в середній групі «Ми веселі матрьошки»Мета: Вчити дітей ліпити людину. Розвивати вміння поєднувати свою роботу з іншими дітьми. Закріпити прийом примазування та відтягування.

  • Продовжувати вчити дітей створювати виразні ліпні образи конструктивним способом, ділити матеріал потрібну кількість частин різної величини, ліпити послідовно, починаючи з великих деталей.
  • Розвивати окомір почуття форми.
  • Виховувати інтерес до пізнання навколишнього світу, бажання допомогти ближньому.

Попередня робота:

Ліплення сніговика на прогулянці, розгляд ілюстрацій із зображенням сніговика, читання віршів про сніговика, загадування загадок.

Матеріал:

Пластилін білого кольору;

Кольоровий пластилін для шапочки;

Дошки для ліплення;

Зубочистки для рук сніговика;

Ілюстрації із зображенням сніговика;

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, яка зараз пора року настає?

Діти:Зима.

Вихователь:Ви любите зиму?

Діти:Так.

Вихователь:За що ви любите зиму?

Діти:Взимку можна кататися на санчатах, на ковзанах.

Вихователь:Зима - чудова пора року. Взимку можна мандрувати. Ви хотіли б вирушити на зимову галявину?

Діти:Так.

Вихователь:Тоді в дорогу.

На галявину ми йдемо

Тихо падає сніжок

(Діти крокують)

Крутуються сніжинки,

Білі пушинки

(Діти кружляють)

Полетіли, помчали

(Діти побігли)

І під ялинку вляглися,

Тихо сплять сніжинки,

Білі пушинки.

(Діти присідають, заплющують очі)

Але повіяв тут вітерець,

Закружляв наш сніжок

Крутуються сніжинки,

Білі пушинки.

(Діти кружляють)

Вихователь:Ось ми опинилися на галявині. Подивіться, яка гарна ялинка. Хто ж тут сховався під ялинкою? Потрібно відгадати загадку.

Мене не вирощували

Зі снігу зліпили

Я жити на холоді звик

Хто ж це? (Сніговик)

Вихователь:Хлопці, подивіться, який сніговик сховався під ялинкою. Давайте привітаємось із ним? Сніговик хоче нам щось сказати.

Сніговик сказав, що він один і йому нудно. Як ми можемо допомогти йому?

(Відповіді дітей).

Зробимо для нього багато друзів?

(Діти сідають за столи)

Вихователь:З чого складається сніговик?

Діти:З грудочок

Вихователь:Комочки однакові за величиною?

Діти:Один великий, інший менший

Вихователь:Що ще має сніговик?

Діти:Руки.

Вихователь:Руки якоїсь форми?

Діти:Овальний.

Вихователь:Що у сніговика на голові?

Діти:Шапочка.

Вихователь:Хлопці, у сніговика одна велика грудка, інша менша і руки.

Вихователь:Що залишилося зліпити?

Діти:Руки.

Вихователь:Руки ми зробимо із наших зубочисток.

З дрібних деталей ми зробимо очі, рот і ніс.

А зараз давайте погріємо наші пальчики.

Наші пальці стиснулися тісно

Що таке? Цікаво!

Видно їм прохолодно стало,

Їх укриємо ковдрою

Зараз тихенько приступили до роботи.

МБДОУ дитячий садок комбінованого виду №29
Склала та провела Чуйкіна Т. М.
Програмний зміст:

- вправляти дітей у складанні оповідань з картинки без повторів і перепусток істотно інформації;
- Навчати вмінню придумувати назви картинці;
— узагальнювати та розширювати уявлення дітей про зимові прикмети та явища;
- вправляти відповідно до прикметника «Зимовий» з іменником у роді;
- Розвивати дрібну моторику;
- Вдосконалювати вміння виконувати аплікацію з використанням нетрадиційних матеріалів.

Матеріал: іграшка «Тітонька Ворона»; гарний конверт із листом; панно із зображенням засніженої барлоги; посібник «Пори року»; картина "Зимові забави"; матеріал для аплікації: по 3 ватні диски різного розміруна кожну дитину, фломастери, кольоровий картон для наклеювання, клей, пензлі, серветки, клейонки.
Хід безпосередньо освітньої діяльності
1. Організаційний момент
2. Створення ігрової мотивації
Вихователь звертає увагу на гарний конверт у лапках «Ті-тушки Ворони» — господині екологічної стежки та пропонує його оглянути. На конверті у графі "Від кого" - загадка. Щоб дізнатися від когось листа, дітям необхідно відгадати загадку:
- Хазяїн лісовий
Прокидається навесні,
А взимку під завірюхи виття
Спить у сніговій хатинці.
(Ведмідь)
Вихователь: — А як називається ця снігова хатинка? (Берлога)
Вихователь: — Подивіться, он там далеко в лісі під корінням дерева, що впало, знаходиться барліг, в якому спить наш Мишко!
— Подивимося, що він нам пише.
(Читаю: «Здрастуйте, дорогі хлопці! Сподіваюся, що Тітонька Ворона принесе мого листа вам, але я буду вже міцно спати. Справа в тому, що лісові звірі називають мене сонею, лежнем, кажуть, що я всю зиму проспав. А що таке зима? Ви мені допоможете дізнатися?)
Вихователь: — Як ми можемо допомогти ведмедеві? (Висловлювання дітей).

3. Розмова про пори року

Вихователь: — Так, хлопці, щоб розповісти ведмедеві про зиму, коли він прокинеться, треба самим багато знати про цю пору року.
— Скажіть, які ви знаєте пори року? (Зима весна літо Осінь)
— Назвіть їх по порядку та покажіть відповідні картинки. (Малюнки розташовуються на магнітній дошці)
- А тепер послухайте, що розповість про зиму ... (Маргарита)
- Ах ти, зимушка-зимо,
До нас із морозами прийшла.
Вітер виє, завірюха в'є,
Уздовж вулицею мете.
4. Складання оповідань з сюжетної картини «Зимові забави»

Вихователь: — Хоч і сувора зима, а ми її любимо. Погляньмо, що роблять діти взимку.
Запитання по картинці.
— Яка пора року зображена на картинці? (на зображенні зображена зима)
- Чому ви так думаєте? (На землі, на деревах, на дахах будинків лежить сніг)
— Кого ви бачите на зображенні? (На картині зображено дітей)
- Що вони роблять? (Вони катаються на санчатах)
— Кого ви бачите поряд із ними? (Це мама)
— Подивіться, що зробили діти зі снігу? (Діти виліпили сніговика)
— Як ви вважаєте, чи весело дітям взимку? (Дітям взимку дуже весело)
Вихователь: — Послухайте, яка вийшла у нас розповідь:
Настала зима. Випав білий пухнастий сніг. Діти з мамою вийшли надвір. Вони зробили зі снігового каміння гарного сніговика, а потім стали катати один одного на санчатах. Дуже весело дітям узимку!
Вихователь: - Давайте послухаємо ваші оповідання з цієї картини (вислухати 2-3 особи).

5. Фізмінутка «Ліпимо сніговика»

Тра-та-та, тра-та-та
Рада снігу дітлахи!
Плескають у долоні
Тра-та-та, тра-та-та
Ліпимо ми сніговика!
Зображують ліплення сніжних грудок
Ком на кому поставимо,
З'єдную руки перед собою, піднімаю вгору

Очі підведемо, З'єднують великі і вказівні пальці і приставляють їх до очей

Ніс – моркву вставимо, Приставляють до носа кулачок
Шапочку одягнемо! Кладуть долоні на голову
Ось такий сніговичок:
Сніговий, білий товстун! Ставлять руки на пояс і хитають головою вправо-ліворуч

6. Д/і «Визнач перший звук»

Вихователь: — Не хочуть діти йти додому. Мама кличе їх:
- О-о-о-оля!
- У-у-у-уля! Діти визначають перший звук у слові
— І-і-і-ігор!
- А-а-а-аня!

7. Д/і «Зимові питання»

Вихователь: — Ми зараз відповідатимемо на запитання лише одним словом «зимовий». Вимовляти слова-відповіді потрібно чітко та ясно.
День сьогодні який? – Зимовий
Погода яка? – Зимова
Сонце яке? – Зимові.
Дерева які? – Зимові.
Забави які? – Зимові.
Яке небо? – Зимові.

8. Художньо-творча діяльність: аплікація «Сніговичок»
9.
Вихователь: - Діти! Я пропоную зробити подарунок ведмедику – листівки із зображенням сніговиків. Його ми наклеюватимемо з ватних дисків.
А) аналіз зразка (звернути увагу до розмір дисків та його розташування; додаткові деталі діти зображують фломастерами: очі, ніс, рот, ґудзички).
б) самостійна діяльність дітей під керівництвом вихователя.

10. Підбиття підсумків

Вихователь: — Гарні та веселі у вас сніговики. Ми їх акуратно покладемо в коробку, а Мишкові прочитаємо «засипалочку»:

Зимовий сон лісом бродить, Діти йдуть по колу
Розводить руки в сторони, виконують повороти.
На барлогу накидав Імітують «кидання снігу»
Білий сніг пухнастий
Нехай наснитися ведмедику мед
Солодкий, золотистий Складають долоні один з одним, прикладають до щоки

Вихователь: — Про яку пору року ми сьогодні розмовляли?
— То що ж ми можемо розповісти Мишкові про цю пору року?

  • Шаповалова Еліна Юріївна

    НОД з ліплення в середній групі

    «Прикрасимо шапку та рукавиці»

    Ціль:Прикрасити шапку та рукавиці пластиліном, використовуючи вміння розкочувати грудочки круглої форми. Виховувати акуратність під час роботи з пластиліном.

    Завдання:

    Закріпити знання дітей про зиму, призначення предметів зимового одягу (шапка, шубка, валянки та рукавиці);

    Удосконалювати вміння працювати з пластиліном, розвивати дрібну моторику рук (розкачувати грудочки круглої форми);

    Продовжувати виховувати акуратність під час роботи з пластиліном, милуватися результатом своєї роботи та виховувати бажання доводити розпочату справу до кінця.

    .Словникова робота:рукавиця, рукавиці, візерунок, прикрасити.

    Матеріал та обладнання:шапка та рукавиці (на листі А-4) на кожну дитину на кольоровому картоні; пластилін білого кольору; пара рукавиць; звуки зимового лісу; малюнок зимовий ліс на проектор.

    Попередня робота:Перегляд російської народної казки«Рукавичка», розгляд рукавиці, Юрій Яковлєв «Наш Андрійка», перегляд мультфільму «Варежка».

    Хід освітньої діяльності.

    Сюрпризний момент.

    Хлопці, сьогодні ми з вами підемо на прогулянку? Яка погода? Холодно чи тепло? (Відповіді дітей). Щоб нам не замерзнути, потрібно тепло одягнутись. Я рукавички одягну, ой, а де ж моя друга рукавиця. Невже я її втратила, як я піду з вами на прогулянку, руки замерзнуть (відповіді дітей).

    Можливо, я її в групі випустила, діти допоможіть мені, будь ласка, знайти рукавичку. Діти знаходять другу рукавичку. Молодці, дякую, тепер у мене руки не замерзнуть!

    «Наш Андрійко»

    "У хлопчика - невеликі

    Загубилися рукавички.

    Дав Андрій йому свої:

    На, візьми поки що мої!

    Обійняв хлопчика рукою,

    Каже йому: - Ходімо!

    Перчатки ми з тобою

    Обов'язково знайдемо! Юрій Яковлєв (1953р.)

    Хлопці, я хотіла вас запросити до зимового лісу на зимову прогулянку. Тільки нам треба тепло одягнутись (відповіді дітей). У мене є кілька шапок і рукавичок, тільки їх потрібно прикрасити. Чи згодні? (Відповіді дітей).

    Вихователь пояснює та показує, як виконати завдання. Перед тим як ми приступимо до самостійної роботи:

    Пальчикова гра«Варежка»

    Маша рукавицю одягла: (стиснути пальці в кулак)

    Ой, куди я пальчик справи?

    Нема пальчика, пропав, (Всі пальці розтиснути, крім великого).

    У свою хатинку не влучив. (розігнути палець, що залишився зігнутим)

    Маша рукавичку зняла:

    «Подивіться, знайшла!

    Шукаєш, шукаєш – і знайдеш,

    Привіт, пальчику, як живеш?» (стиснути пальці в кулачок)

    Самостійна робота дітей.

    Коли всі шапки та рукавиці прикрасили, надягаємо їх і заплющуємо очі (включаємо музику) опиняємось у зимовому лісі (на проекторі картинка красивого зимового лісу)

    Хлопці, пограємо в гру, я вам ставитиму питання, а ви відповідайте, правильно це чи ні, говорити так чи ні.

    Взимку йде сніг?

    Взимку люди купаються у річці? Взимку дощ іде? Взимку катаються велосипедом? Взимку люди надягають шуби?

    Взимку засмагають на сонечку?

    Взимку катаються на санчатах? Взимку без шапки ходять?

    Взимку холодно? Взимку світить сонечко? Взимку катаються на роликах?

    Взимку катаються на ковзанах?

    Правильно відповіли, молодці! Щоб нам не замерзнути у зимовому лісі,

    я пропоную виконати невелику розминку:

    «Зимова прогулянка» - фізкультхвилинка

    Дуже холодно взимку, (погладити себе за плечі)Але ми підемо гуляти з тобою! (Кроки на місці)Ми одягнемо шапки, (імітуємо рух «одягаємо шапку»)Ми одягнемо шубки (Показуємо, як одягаємо шубку)Ми пов'яжемо шалики, (імітуємо рух «зав'язуємо шарфик»)Ми одягнемо валянки (імітуємо рух «одягаємо валянки»)А ще гарні, теплі, пухнасті, (Показуємо кисті рук)

    Рукавиці на ручки. (погладжуємо долоні)Дуже холодно взимку, (погладити себе за плечі)Ми підемо гуляти з тобою! (Кроки на місці)

    Діти нам час повертатися в дитячий садок, заплющуємо очі (звучить музика) відкриваємо, і ми вже повернулися до дитячого садка.

    Рефлексія:Діти, чим ми з вами сьогодні займалися? Що шукали? Що прикрашали? Що найбільше сподобалося? (Відповіді дітей). Давайте всі наші шапки та рукавиці, які ми сьогодні прикрашали, увечері покажемо батькам.

    А зараз вас запрошує сніговик на мультзарядку «Веселий сніговик»






    Публікації на тему:

    Конспект інтегрованої НОД у рамках методичного заходу «Зимушка-зима»Тема: «Зимушка-зима» Мета: Систематизувати уявлення дітей про декоративний розпис - гжель, зимові місяці, про зимових іграхта забавах.

    Календарно-тематичне планування на тиждень у середній групі «Здравствуй, зимушка-зима!»ПОНЕДІЛОК Спільна діяльність дорослого та дітей, що здійснюється у процесі організації різних видів дитячої діяльності Спільна.

    Конспект НОД з ФЦКМ у середній групі «Зимушка-зима»Конспект НОД «Зимушка-зима» Мета: Закріпити знання дітей про зиму, зимові явища, забави, зимовий одяг. Завдання: Освітні: -Вчити.

    Конспект НОД з ФКЦМ у старшо-підготовчій групі «Здравствуй, Зимушка-зима»Муніципальне бюджетне дошкільне освітня установа « Дитячий садок№5 м. Виборга» Конспект НОД із формування цілісної картини.

    Ціль. Створення соціальної ситуації розвитку дітей у процесі малювання квітів, за допомогою використання нетрадиційних технік. Завдання:.

    Конспект безперервно освітньої діяльності з художньо-естетичного розвитку (аплікація) на тему: «Ліпимо ми сніговика»

    Уварова Тетяна Олександрівна, вихователь МДОУ "Світлячок", село Дульдурга, Забайкальського краю.
    Опис матеріалу:Пропоную вам конспект безпосередньої організованої діяльності, художньо – естетичного розвитку. Аплікація для дітей середньої групи (4-5 років) на тему: «Ліпимо ми сніговика». Цей конспект допоможе розвинути в дітей віком естетичне сприйняття.
    Нетрадиційні техніки:Скочування та обривання паперу.
    Ціль:Розвивати вміння зображати об'ємні образні образи сніговиків.
    Завдання:
    - Вчити дітей комбінувати дві та більше різні техніки.
    - Розвивати зорову увагу.
    - Виховувати акуратність при роботі з клеєм (наклеюємо ніс морквою, для очей наклеюються гудзики, шапочка та рот)
    Інтеграція освітніх областей "Комунікація", "Праця", "Безпека", "Фізкультура" "Художньо - Естетичний розвиток" Вихователь:Діти подивіться у мене в тарілочці щось біле і пухнасте.
    Вихователь:Як ви думаєте, що це?
    Діти: Сніг.
    Вихователь: Так, звичайно, це сніг. Хлопці це перший сніг, давайте подивимося його, помацаємо, на що він схожий?
    Діти:На вату, хутро.
    Вихователь:Молодці, а зараз послухайте вірш Є.Сєдової.
    Перший сніг йде навколо –
    Снігом землю замело.
    З пухнастого сніжка
    Я сліплю сніговика
    З довгим – довгим носом,
    Назву Морозом.
    Зробив я величезний ком
    І ще один потім,
    Очі – куточки,
    Біленькі щічки,
    А потім морквину
    Прикріпив ніяково –
    Це буде червоний ніс.
    Ось і вийшов мій Мороз.
    В руки дам йому мітлу,
    Чи не замерзне на вітрі.
    Мій гарний сніговик
    Одразу ж до зими звик.
    Вихователь:Діти подивіться до нас сьогодні в гості прийшов сніговик, давайте скажемо привіт Сніговику. Подивіться хлопці, сніговик дуже сумний, спитаємо його, що з ним трапилося.
    Діти:Що з тобою трапилося? Чому ти сумний?
    Сніговик:У мене немає друзів, і від цього мені сумно.
    Вихователь:Хлопці, що нам робити, чим ми можемо допомогти сніговику?
    Діти:Ми можемо зробити друзів.
    Вихователь:З чого можна зробити пухнастого білого сніговика?
    Діти:З вати, хутра, рваного паперу
    Вихователь: Молодці хлопці, ви напевно втомилися? Давайте трохи пограємось.
    Фізкультхвилинка за віршем «Про сніговика»
    Справа була у грудні.
    (Опускаємося навпочіпки)
    Сніг іскрився у дворі.
    (Водимо руками по підлозі перед собою – чіпаємо долоньками «сніг»)
    Сонце зимове горіло,
    (Повільно піднімаємось і одночасно витягнутими руками показуємо велике сонячне коло)
    Небо яскраво голубіло.
    (Машем витягнутими над головою руками, намагаючись тягнутися якомога вище, - намагаємось дістати до неба)
    (Плавно опускаємо руки вниз і сідаємо навпочіпки, руки на підлозі)

    Старий пес запитав кота:
    (Перетворюємося на песика - встаємо на карачки і рухаємо попою з боку в бік, ніби махаємо хвостиком)
    - Це що за метушня?
    (Зображаємо суєту - поперемінно переступаємо з одного коліна на інше, з однієї долоні на іншу)
    Усміхнувся кіт трохи:
    (Тепер стаємо кошеням: також стоячи рачки, спочатку плавно округляємо спину, потім обережно прогинаємо її - робимо «кішечку». Ці рухи можна зробити кілька разів)
    - Ліпимо ми сніговика!
    (Знаходимося в колишньому становищі. Однією рукою підкочуємо до себе поруч м'ячик, що лежить, і розташовуємо його на підлозі під животом, все також стоячи рачки. Нехай малюк зробить те ж саме. Тепер будь-яким коліном «пинаємо» м'ячик вперед, в цей час дитина теж « штовхає» свій м'ячик, а ваш м'яч підкочує до себе і знову коліном відбиває.
    Кури разом із півнем
    Дружно котять снігову кулю.
    (Сідаємо навпочіпки, спинку тримаємо прямо і починаємо ходити по колу на носочках, як курочки, по ходу руху перекочуючи долоньками перед собою м'ячик)
    Ком другий зліпив теля.
    Допомагало йому ягня.
    (Тепер хтось із вас стане теляткою, а хтось ягнятим - треба вирішити між собою. Піднімаємось на ноги, опускаємо тулуб вниз, витягнутими руками дістаємо до підлоги, ноги можна злегка зігнути в колінах і спираємося на долоні. Починаємо перекочувати руками друг. другу один м'яч - «ліпимо сніговий ком».
    Третій ком котив кабан.
    (перебуваючи в цьому ж положенні - на трохи зігнутих в колінах ногах і нахиливши спину, беремо в руки по м'ячу і кілька разів проводимо витягнутими руками вперед і назад між ногами)
    (Випрямляємось)

    Притягнув мітлу баран,
    (Тримаємо в руках «мітлу» - згинаємо в ліктях руки перед грудьми, зчіплюємо пальці рук. Тепер трошки «підметемо двір» - рухаємо зігнутими в ліктях руками перед собою з боку на бік з великою амплітудою)
    З горобинок очі
    Швидко зробила коза.
    (Руки на поясі, тулуб нахиляємо вперед, голова опущена - і починаємо ходити по колу, повільно переступаючи з ноги на ногу, ніби козочка рогата йде. Потім випрямляємося, починаємо тягнутися якомога вище руками і «зривати» з уявної горобини «ягідки» )
    Кролик сніданок свій приніс,
    (Тепер стаємо кроликом: сідаємо навпочіпки, долоні тримаємо перед грудьми і починаємо стрибати по колу на носочках)
    З моркви зробив ніс!
    (Потім підстрибуємо вгору, нахиляємося на злегка зігнутих в колінах ногах і починаємо «смикати морквину» - по черзі піднімати від підлоги та опускати із зусиллям руки)

    Вихователь:Молодці хлопці, а тепер проходимо на свої місця. Вихователь показує ескізи з різними техніками, з'ясовують на які шматки рветься серветка. Вихователь показує та пояснює отримання зображення різними способами.
    (Перед роботою виконують пальчикову гімнастику«Сніговик»)
    «Сніговик»
    Сніговик, сніговик
    З'явився у дворі.
    Ніс морквиною
    Рот соломкою
    І цебро на голові.
    (Стукаємо кулачками один про одного)
    Показуємо носик
    Показуємо рота
    (Двома руками показуємо відро)

    Діти виконують роботу.
    Вихователь:Подивіться, що в нас вийшло?
    Діти:Друзі для сніговика. (Діти дають імена сніговикам, знаходять великих та маленьких, найвеселіших, товстих, смішних, незграбних, не схожих на інші)
    Сніговик:Ось дякую вам хлопці, подружили ви мені, тепер мій настрій покращився, тому що в мене тепер багато друзів, а тепер мені і моїм друзям час, у нас справи, до побачення дітлахів.
    Діти прощаються зі сніговиком та його друзями.