Конспект заняття білка старша група. Конспект НУД у підготовчій групі «Білочка

Вітаю вас, любі читачі блогу Я знову з вами. Писати виходить дуже рідко, але все ж таки іноді вдається. Тому я знову пристану до вас зі своїм ліпленням.

Заняття 3.Баранки для білочки

Мета заняття:

Сьогодні ми будемо вчитися ліпити бублики. Навчимося розкочувати «ковбаску» та скріплювати її кінці між собою. Ми зробимо для білки зв'язку смачних бубликів, щоб вона та її більчата не залишилися голодні в зимову холоднечу. Крім цього, на нас чекають загадка, потішка, чистомовка та прислів'я про білку.

Матеріали для заняття:

Іграшкова білка;

Пластилін;

Дошка для моделювання;

Мотузка.

За бажанням, можна обіграти запропоновану потішку. Для цього нам потрібні горіхи та фігурки тварин (можна картинки).

Ліплення для дітей 2-3 років.

Заняття №3 розпочинається.

Відгадай загадку і ти дізнаєшся, про кого сьогоднішнє заняття:

Ходжу в пухнастій шубці,
живу у густому лісі.
У дуплі на старому дубі
Горішки я гризу.

В одному лісі жила білочка. Вона була дуже добра та щедра. Настала осінь і білочка зібрала запаси на зиму.

Натаскала білка горіхів у дупло – буде їй усю зиму тепло (Попросіть малюка повторити чистомовку).

Але якось до неї прийшли її друзі – лісові тварини. Щедра білочка пригостила всіх своїми горіхами.

Сидить білка на візку,
Роздає вона горішки:
Лисичці-сестричці,
Горобцю, синку,
Ведмедику товстоп'ятому,
Зайчику вусатому.
Кому в хустку, кому в зобок,
Кому в лапочку.

Але біда, горішки скінчилися. Що ж буде їсти білка зі своїми білчатами взимку? Осінь вже закінчується, і нових запасів мати-білка зібрати не встигне.

Давай допоможемо білочці. Я пропоную зліпити для неї смачні бублики.

Настав час показати дітям, як розкочувати «ковбаски» на дошці для моделювання, а потім з'єднувати їх у кільце.

Білку ловити – тільки ніжки відбити (Попросіть малюка повторити прислів'я).

Беремо мотузку і разом з дитиною нанизуємо всі бублики. Залишилося подарувати їхній білочці.

Ірина Сізова

Заняття, які з кількох видів діяльності дозволяють дітям краще сприймати новий матеріал, закріпити раніше вивчений, особливо в ранньому віці, коли увага дітей короткочасно. Такі заняттязберігають активність дітей достатній час. А цікавийсюжет із зазначеною проблемною ситуацією викликає бажання дітейдіяти з вихователем разом, знаходячи правильне рішення.

Хід заняття:

Вихователь повідомляє дітям, що вони сьогодні їдуть на прогулянку до лісу. Малюки стають у «Паровоз». Звучить музика, проводиться рухлива гра «Паровоз».

Після закінчення гри педагог каже: «Ось ми й приїхали до лісу У ліс ходять із кошиками, от і я взяла із собою кошики. Ось які!». Діти розглядають кошики, з'ясовується, що одна з них велика, а інша маленька. Повторення дітьми назви хором та індивідуально (2 – 3 дитини).

Вихователь: «Погляньте, а шишки-то різні: ось у мене шишка велика У кого ще такі ж шишки – великі? Діти показують.

Педагог: «Діти, а ось у Оленки подивіться яка шишка?»Відповіді дітей. «Правильно, у Оленки маленька шишка. У кого ще такі ж шишки маленькі? Показ дітей.

Потім вихователь пропонує зібрати шишки до кошиків. Уточнює які шишки збиратимемо у великий кошик, а які – у маленький.

Проводиться дидактична вправа «Зберемо шишки».

Вихователь: «Дітки, я чую хтось плаче тут Так це ж Білочка! Білочка живе у лісі. Давайте привітаємось з Білочкою. (Діти вітаються). Чого ж ти плачеш? Хто тебе образив? Запитай, Оленько, у Білочки –Що ти плачеш?. (Дитина повторює питання за вихователем). І ти, Дашенько, спитай - Хто тебе образив?

Білочка«розповідає»дітям, що вона збирала шишки на зиму. Багато зібрала. А коли хотіла забратися у свій будиночок-дупло, виявилося драбинка зламана. І тепер їй нізащо не потрапити у свій теплий затишний будиночок.

Вихователь та малюки шкодують Білочку, Заспокоюють її.

Педагог: «Хлопці, вам шкода Білочку? І мені шкода. Допоможемо їй! Давайте полагодимо драбинку і тоді Білочказабереться у свій чудовий будиночок-дупло.

Вихователь демонструє картинку-аплікацію, звертає увагу дітей, що у драбинки не вистачає паличок-перекладинок. Потім запрошує дітей до столів, на яких розкладено такі самі картинки-аплікації.

Педагог: «Зараз ми ліпитимемо палички для драбинки». Діти сідають за столи. Вихователь читає римування:

«Білці потрібна драбинка,

Щоб потрапити до дупло.

У будинку буде Білочці

Затишно та тепло».

Вихователь уточнює якого кольору будуть поперечини-палички. Хоровий та індивідуальний (2-3 дитини)відповіді. Педагог перевіряє поставу дітейпри посадці за столом, нагадує дітям як слід, відщипнувши від шматка пластиліну шматочок, розкотити його прямими рухами рук. Показ вихователя. Під час ліплення педагог ще раз читає римування, допомагає тим малюкам, хто відчуває труднощі. Закінчує свою драбинку разом із дітьми: «Одна паличка! Ще одна! І інше прикріплюємо. І вийшла – драбинка!»

Після закінчення роботи, вихователь запрошує Білочку подивитися, як дітки «відремонтували»їй драбинку. Білочка хвалить дітейдякує і в подарунок залишає діткам горішки. (печиво). Діти у свою чергу теж дякують Білочкуі вручають їй маленький кошик із шишками, прощаються з нею.

Вихователь: «Дітки, ви сьогодні зробили дуже добру справу – допомогли Білочці. Молодці! А тепер настав час повертатися до дитячого садка. Візьмемо великий кошик із шишками, подарунок від Білочки- Горішки і ... наш поїзд відправляється! »

Знову проводиться рухлива гра «Паровоз»під музику.



Публікації на тему:

«Білочка-господиня» Мета: закріплювати у дітей знання про осінній ліс; узагальнювати знання дітей про гриби: зовнішній вигляд, місця зростання; вивчати.

Інтегроване заняття для дітей раннього віку «В гостях у матрьошки»для дітей 2-3 років спільно з батьками Заняття проводять педагог та музичний керівник Цілі: Вчити дітей розглядати іграшку.

Інтегроване заняття для дітей раннього віку у групі ДКП з пальчикового малювання «Весела іграшка – Петрушка»Інтегроване заняття для дітей раннього вікуу групі ДКП з малювання з використанням нетрадиційної технікипальчики на тему.

Інтегроване заняття для дітей раннього віку «Чарівна мотузочка»Цілі: 1. Розвивати активну мову дітей. 2. Активізація словника: іменниками (горобці, автомобіль, квітка, морква, хвіст, ялинка,.

Інтегроване заняття з дітьми раннього віку «Сонечко променисте, здайся»Інтегроване заняття з дітьми раннього віку «Сонечко променисте здайся» Завдання: 1. Розвивати голосовий апарат, силу голосу 2. Активізувати.

Приватне дошкільне освітня установа Дитячий садок№89 відкритого акціонерного товариства «Російські залізниці» Конспект освітньої.


КОНСПЕКТ

Сюрпризний момент

За описом вгадати хтось прийде сьогодні в гості. Потім з'являється білка у супроводі вірша.

Я маленька білочка

Стриб-скок, стриб-скок,

Я стрибаю по гілочках

Стриб-скок, стриб-скок

Взимку не замерзну я,

Стриб-скок, стриб-скок,

Горішки збираю я

Стриб-скок, стриб-скок.

Художня література

Дидактична література

  1. ШСГ 2-3 роки. "На лісовій галявині".

Вірші

Див. Додаток.

Відео

Мультфільми

  1. http://www.youtube.com/watch?v=ODBmuBlgreI – лісові мандрівники

Презентації

Музика

Аудіоказки

http://sovmult.ru/index/0-3877 - лісові казки

http://sovmult.ru/index/0-3150 - білочка-умілка

Демонстраційний матеріал

Картки та фото із зображенням білки.

РОЗУМОВНИЙ РОЗВИТОК

Логіка

  1. Зібрати пазли
  2. Гра «Вгадай по тіні», що їсть білка
  3. Розклади за зростанням (горіхи, гриби)
  4. Зібрати за зразком за допомогою блоків Дьєніша або фігур вирізаних з картону/плитки білку.

Математика

Білка пригощає друзів. Роздати відповідно до завдання друзям тваринам (лисиця, ведмідь, їжачок). Рахунок до 3.

Сенсорика

  1. Розсортувати горіхи за величиною
  2. показую зайчика і білочку, кажу, що вони живуть у лісі і люблять разом грати: у хованки, наздоганячі, в жмурки та ін. Якось вони вирішили поскакати по пінечках. На лісовій галявині друзі розставили пінечки, і домовилися, що зайчик матиме сині пінечки, а білочка - червоні.

1 варіант:

Кожен може перескакувати на пеньок свого кольору.

2 варіант:

10 кубиків і розставляю по колу, чергуючи за кольором: червоний – синій – червоний – синій. Предмети розташовуються на однаковій відстані один від одного. Ставлю зайчика на синій кубик, а білочку поруч із ним – на червоний і домовляюсь: «Ти будеш зайчиком, а я – білочкою.» Фігурки повертаються один до одного спинками і починають «перескакувати» через пінечок, потрапляючи тільки на свій колір, нарешті, вони зустрічаються на протилежному боці кола, звернені один до одного мордочками. Цей момент емоційно обіграю: звірятка вітаються, розмовляють і розбігаються у зворотний бік, зустрічаючись знову на колишній стороні кола. Сценка зустрічі повторюється. При повторенні гри, прошу самостійно розставити кубики - "піночки", чергуючи їх за кольором, формою або величиною.

Увага

  1. Заховати фігурку їжачка і білки під склянки і вгадувати.
  2. Порівняти дві картинки та знайти відмінності.

Пам'ять

  1. Розглянути уважно одну картинку, потім прибрати та показати дві картинки, відмінні один від одного і запитати яку бачив.
  2. Показати дві фігурки тварин, потім одну сховати і запитати, хто втік у ліс.

ТВОРЧІСТЬ

Малювання

1. Розмальовка білка

2. Забарвлення олівцями

3. Розмальовка «Котишка-шахрая»

Ліплення

  1. Зробити горішки білочки, гриби (катаємо кульки)

Аплікація

  1. З рваного паперу хвіст білки
  2. Аплікація білка на гілці
  3. Білкіні запаси
  4. ЕМВМ 1-3 роки Геометрична аплікація
  5. Білка з лушпиння цибулі
  6. Білка з фарбованої манки
  7. Зробити хвіст із фарбованої вати
  8. Руде левеня
  9. Геометрична аплікація
  10. Невеликі фантазери. Аплікація «Білка»

Розвиток мови

Розглянути картинку з білкою та відповісти на запитання.

Артикуляція

1. Вчимося робити вправу «Горішок».

Білка клацає горішки.

без поспіху. Упираємо язичок

Ліворуч-праворуч, на бочок.

При закритому роті упираємо напружений кінчик язика у ліву, то праву щоку. Виконуємо 6-8 разів. Потім даємодитині час для відпочинку та розслаблення, пропонуємо проковтнутислину. Повторюємо вправу 3-4 рази.

Білочко загубилося» (Мама-білочка кличе білченя: «Ау!» Не чує білченя. Давайте і ми покличемо білченя: «А-о-у!» А ось і Мишко тупає. Він пропонує свою допомогу. Вимовляються голосні звуки в різних варіаціях зі зміною сили та висоти голосу).

Моторика

  1. Допомогти білку засушити гриби, простягнувши мотузку
  2. Допомогти білку засушити гриби, підвісивши за допомогою прищіпок
  3. Нагодувати білку (квасолею)
  4. У кошик зібрати гриби. І розсортувати їстівні та неїстівні
  5. Доріжки: допоможи знайти їжу, дістатися шишок.

Пальчикова гімнастика

Сидить білка на візку,

Бавовни долонями і в дари кулачками один про одного поперемінно.

Продає вона горішки.

Лисичці-сестричці,

Загинати пальчики, починаючи з великого.

Горобцю, синку,

Ведмедику товстоп'ятому,

Зайчику вусатому.

Кому в хустку,

Ритмічні бавовни долонями та удари кулачками один про одного

Кому в зобок,

Кому в лапочку.

Фізкультхвилинка

У ведмедя будинок великий (Руки підняти нагору, підйом на шкарпетки.)

А у білки – маленький. (Присідання навпочіпки, руки витягнуті перед собою.)

Наш ведмідь пішов додому, (переступ з ноги на ногу.)

А за ним і білочка. (Стрибки.)

Ми звірятко проводжаємо (Прощальні рухи рукою.) І заняття продовжуємо.

Зарядкою білочці не ліньки
Займатися цілий день.
З однієї гілки стрибнувши вліво,
На сучці вона сіла (стрибаємо вліво і присідаємо).
Праворуч стрибнула потім,
Покружляла над дуплом (стрибаємо вправо і кружляємо).
Вліво-вправо цілий день
Стрибати білочці не ліньки (стрибаємо убік).

Юлія Привалова
Конспект комплексного заняття для дітей 1,5–2 років на тему: «Горішки для білки»

Конспект заняття для дітей 1,5–2 років по темі: « Горіхи для білки»

I. ВІТНІСТЬ.

Ціль: встановлення емоційного зв'язку, позначення початку уроку Зняття напруги та підготовка до роботи,

Матеріал: Є. Железнова, треки «Почнемо урок», «Ось ручка, ось ніжка», «Ти поплескай разом з нами», ганчір'яний м'яч

Вітаємось та ділимося гарним настроємза допомогою м'якого м'яча,

Вітання: «У колисці золотою спало сонце за річкою Встало сонце вранці, розбудило дітлахів. Вийшли діти погуляти, почали стрибати та стрибати. А потім пішли в «Розумнички-розумнички»прийшли…. І Тася тут, і мама… тут. І Маша тут… (Виконуємо рухи за текстом)

«Почнемо урок»

ІІ. Фізхвилинка «Ручка права прокинулася…»

Завдання: формування поняття про мовні позначення правих і лівих частин тіла, розвиток пам'яті, розвиток уваги, моторики.

Матеріали: Трек Железнових «Ось ручка, ось ніжка…»

Діти стають у коло. Рухи виконуємо у відповідність до тексту.

Ручка права прокинулася,

Стрепенулась,

Потяглася,

Вушко праве потерло

І лягла на правий бік.

Ручка ліва прокинулася.

Стрепенулась.

Потяглася,

Вушко ліве потерло

І лягла на лівий бік.

Ніжкою правою:

Топ, Топ, Топ.

Ніжкою лівою:

Топ, Топ, Топ.

І двома руками: хлоп!

Руками показувати звані частини

Здрастуйте, очі, очі, очі!

Здрастуйте, вушка, вушка, вушка!

Привіт, носик, носик, носик!

Привіт, ротику, ротику, ротику!

Доброго дня, ручки, ручки, ручки!

Здрастуйте, ніжки, ніжки, ніжки!

Очі дивляться, вушка слухають,

Ручки ляскають, ніжки тупотять.

Слухаємо та співаємо пісеньку Железнових «Ось ручка, ось ніжка»

ІІІ. Навколишній світ.

Ціль дітейпро білочку як лісову звірину, її зовнішньому виглядіта харчування.

Матеріали: Іграшкова білочка, дидактична презентація. «У гості до білочки», комп'ютер, екран, проектор

Педагог:

Діти, вгадайте, з ким ми сьогодні познайомимося?

Руде маленьке звірятко

По деревах скок-поскок

Хвіст пухнастою дугою

Вам знайоме звірятко таке?

Ну, звичайно, це білочка!

Педагог показує дітям білочку. Пропонує її погладити.

Подивіться, ось вона якась! У білочки руденька шубка, маленька головка, великі темні очі, гострі зубки та вушка з пензликами. Хлопці, подивіться якийсь пухнастий у білочки хвіст. А лапки у білочки міцні та чіпкі. На лапках у неї кігтики. Ними вона чіпляється за кору дерев і спритно скаче з дерева на дерево. Білочка дуже дбайлива мама. Вона восени збирає шишки, гриби та горіхи на зиму для своїх білченят.

Але що таке? Щось нам білочка каже?

IV. Пальчикова гімнастика « Білка» :

Почергово розгинаємо усі пальці, починаючи з великого. Спочатку виконуємо вправу правою рукою, потім – лівою

Білка лісом йде,

Всім горішки роздає:

Лисичці-сестричці,

Горобцю, синку,

Ведмедику товстоп'ятому,

Зайчику вусатому.

Кому в хустку, кому в рот,

Кому в лапочку.

Нікого не забула, всіх почастувала!

Ось яка білочка розумничка. Вона каже, що живе у чарівному лісі, де багато різних звірят. У цьому лісі трапилося лихо – все переплуталося, і воно одне не зможе нічого виправити. Допоможіть мені, будь ласка! Ви мені допоможете? Але щоб потрапити до нашого казкового лісу, потрібно виконати завдання, які ви знайдете всередині цього листа.

Ну що, діти, допоможемо білочці?

V. Логоритміка

Ціль: розвиток спільної координації, великої моторики та звуконаслідування

Матеріал: треки "На станцію", «Потяг»(Є. Желєзнова «Музика з мамою», сенсорні доріжки

Співаємо та танцюємо пісеньки для гімнастики

VI. Мислення – лего- конструювання.

«Збудуємо доріжку зеленого кольору»

Ціль: постановка руки, закріплення основних кольорів. (зелений, жовтий)- Вчити дітейсамостійно підбирати необхідні деталі за формою та кольором; вчити дітейназивати властивості предметів; розвиватинаочно-подібне мислення; розвивативміння використовувати наявний досвід; розвивативміння діяти за поданням; розвивати дрібну моторику рук.

Матеріал: конструктор лего

Щоб дістатися до казкового лісу, потрібно побудувати доріжки. Педагог показує, як починати будувати доріжку з лего-блоків заданого кольору.

VII. Математика. Дидактична гра «Порівняємо сліди»

Ціль: Розширити та уточнити уявлення дітейпро білочку як лісовий звір, розвивати активністьлогічне мислення, вивчати порівняння за категоріями «великий – маленький», «схожий – не схожий».

Матеріали: Іграшкова білочка, листи білого паперу А-4 формату зі слідами. білки, цебра з водою, невелика губка, проектор, екран, презентація «Чиї сліди»

Педагог:

Ми до лісу приїхали, доріжки збудували. Тільки як ми далі підемо? А ось нам і підказка: сліди, якими ми знайдемо дорогу в чарівний ліс. Але як ми визначимо, чиї це сліди? Може Ігоря, може, Теми?

Перераховуючи імена всіх присутніх дітейпедагог проводить мокрою губкою по підошві кожної дитини і просить її залишити слід на білому листі. Потім порівнює зі слідом білки, примовляючи: ні, не Ігор, ні, не Тема ... Якщо в студії тепло, то можна робити відбитки босих ніг. У цьому випадку у відерці має бути тепла вода. То, може, це сліди білі? Давайте на екрані подивимось!

Ну ось, визначили, що це сліди білочки. Рухаємось строго по них у дорогу!

VIII. Двигуна гімнастика.

Ціль: розвитоквеликої моторики тіла, координації рухів, відпочинок.

Матеріали: трек «Білочки»(Є. та С. Железнови, диск «Ігрова гімнастика»)

IX. Хвилина Монтессорі. Сенсорне розвиток. Дидактична гра «Розкладемо запаси»

Ціль: Розвиток уміння сортування, сприйняття величини та форми, дотику; закріплення понять «один – багато», «один – три».

Матеріал: два кошики, два види горіхів різної величини

1,5 – 2 роки

Педагог: Що це? Це ж білицькі запаси, білочка зібрала багато запасів на зиму і не може їх правильно розкласти. Допоможемо білочці розкласти її запаси.

Які запаси зробила білочка на зиму? Горіхи.

Скільки горіхів зібрала білочка? Багато.

Ось вам два кошики, один як коло, інший, як квадрат. Маленькі горішкипокладемо в круглий кошик, великі – у квадратний.

X. Логоритміка

Ціль: розвитокзагальної координації та великої моторики, відпочинок дітей

Матеріал: трек Ганни Олійникової « БІЛКА»

Білка - руденьке звірятко

З хвостиком пухнастим,

На роботі весь день

Збирає шишки.

Приспів:

Шишки, грибочки

Донькам та синочкам,

Шлунки та ягідки

Діткам своїм маленьким.

Тільки сонечко зійшло -

Білка скаче жваво

І для діточок у дупло

Шишки ховає вправно.

Руда красуня,

Рудий хвостик, вушка,

Цілий день намагається

І грибочки сушить.

XI. Математика. Дидактична гра «Прикрашаємо білкіно дупло»

Ціль: Розвиток уміння сортування, сприйняття величини та форми,

Матеріал: картон формату А-5, блоки Дьєнеша.

Педагог: Хлопці, білкапросить допомогти їй прикрасити своє житло (дупло, але прикрашати слід суворо за інструкцією).

Візьміть трикутник і закріпіть його у правий верхній кут;

коло у лівий нижній кут;

прямокутник у лівий верхній кут;

квадрат прикріпіть у центр.

XII. Мовна гра « Білка»

Ціль: розвиток мови, уяви, спонукання дітей до діалогу

Матеріал: іграшка « білка» , можна рукавичну

Педагог читає вірш-бовтанку, спонукаючи дітейдо діалогу та супроводжуючи читання демонстрацією з елементами драматизації

- Білка, Де була?

У лісочку.

Що несеш додому?

Грибочки.

Будинок великий?

Та ні, дупло.

А тепло у дублі?

Приходь до нас у гості у середу!

А коли?

Давай до обіду!

Я поспішаю, додому піду!

До нас прийдеш?

Прийду, прийду!

XIII. Підготовка рук до листа. Дидактична гра « Горішки для білочки»

Ціль: Викликати у дітейбажання допомогти білочці запасти горішки на зиму. Виховувати дбайливе ставлення до навколишньої природи.

Вчити дітейсамостійно відщипувати маленькі шматочки пластиліну і скочувати їх між пальцями в катишки, розташовувати їх на кошику, утворюючи купку. Вчити прийому натискання. Розвиватидрібну моторику пальців.

Вчити дітейдоводити справу до кінця, дотримуючись ігрової мотивації заняття.

Виховувати інтерес до співтворчості з педагогом та іншими дітьми у створенні колективної композиції.

Матеріали: Іграшкова білочка, листи картону з наклеєними на них силуетами білочки та кошики горішків, пластилін коричневого кольору (для горішків) .

Хід спільної діяльності:

Запропонувати дітям зробити частування для білочки та її подружок, адже зараз ще лежить сніг та білочкам доводиться важко. Діти ліплять, малюють, наклеюють горішки, шишки, гриби.

XIV. Релаксаційна пауза. Масаж долонь та пальців рук природними матеріалами.

Ціль: розвиток дрібної моторикируксенсорної близькості з мамою

Мами під керівництвом педагога масажують пальчики своїх дітей.

1. Візьміть долоню малюка і ретельно помасажуйте кожен пальчик, почавши з мізинця. Масажні рухи виконуються від нігтьової фаланги до долоні. Увага приділяється кожному суглобу. Мама при цьому примовляє: горошка, горошка, квасоля!

2. Помасажуйте подушечки пальців малюка, роблячи легкі натискання на них, примовляючи: привіт, пальчик дорогий, от і зустрілися з тобою

3. Візьміть долоню дитини в свою руку і легким натисканням великого пальця робіть кругові рухи в центрі долоні: а ось і долоня, маленька крихта!

4. Візьміть м'ячики-їжачки і проведіть ними по долонях дитини. Його руки при цьому лежать долоньками догори.

«Я з їжачком пограю,

Між долонь покатаю,

Їжачок, їжачок, не колись!

Ти зі мною потоваришуєш!

Матеріал: волоські горіхи та фундук, піднос на кожну дитину

«Волоський горіх»

Покатайте горіх по долоні правої рукипотім по тильній стороні кисті лівої руки (2 хвилини).

«Пересип горішки»

Пересипте жменьку фундука з однієї руки до іншої (1-2 хвилини)

«Горіхи на таці»

Насипте жменю фундука на тацю. Покатайте горіхи долонями та тильною стороною кистей рук (1-2 хвилини).

XV. Гра на колінах. Про білку

Ціль: Розвитокемоційного зв'язку мами та дитини. Розрядження.

Інвентар: подушки.

Мами садять дітейна коліна і виконують рухи відповідно до слів потішки

Педагог:

Впустила білка шишку. (рівномірно похитуємо, махаємо руками)

Шишка стукнула зайчика.

Той кинувся навтьоки, (Піднімаємо і опускаємо коліна)

Ледве не збив ведмедя з ніг. (Розсуваємо коліна, діти опиняються на подушці)

Під корінням старої ялинки

Розмірковував ведмідь півдня:

Щось зайці наважилися.

нападають на мене.

IX. Творчість. Малюнок долоньками «Білочка»

Ціль: розвиток уяви, дрібної моторики

Матеріал: кольоровий картон А-5, коричневий гуаш помаранчевого кольору, пензлі.

Мама наносить коричневу фарбу на ліву долоню малюка. Просить його зімкнути пальчики і відстовбурчити великий палець. Додайте долоню до аркуша паперу.

Протріть руку вологою серветкою.

Зануріть пальчик малюка в фарбу того ж кольору і змалюйте над великим пальцем кружок голову білочки.

Поруч із кружечком проведіть дві короткі лінії – вушка, а праворуч від відбитка великого пальця дві короткі лінії – передні лапки.

Зануріть знову пальчик малюка в фарбу того ж кольору і проведіть внизу під великим пальцем дві короткі лінії задні лапки.

Протріть пальчик вологою серветкою.

Занурте пальчик малюка в синю фарбу і поставте крапку в центрі голови - ніс.

Протріть пальчик серветкою. Зануріть пальчик у зелену фарбу і поставте дві крапки над носом – очі.

Занурте пальчик малюка в фарбу того ж кольору і проведіть коротку лінію під носом - рот.

Для 2-3 років: Білочку можна посадити на дерево, зобразивши пальчиком за допомогою зеленої фарби гілочку під нею.

Білочці можна подарувати подарунок, зобразивши пальчиком у її передніх лапках грибок, яблучко або горішок.

Ціль: навчання складам. Проспівування голосних.

Педагог співає таблицю голосних. Діти сидять на руках у мам, слухають. Педагог пише на таблиці імена дітей разом із нимипотім діти разом з мамами «підписують»свої творчі роботи з кубиками.

XI. Перегляд м/ф: 1,5 - 2роки «Кошенята», 2-3 роки «Білочка та фарби»

XII. Чаювання

XIII. Прощання.

Ціль: встановлення емоційного зв'язку, позначення кінця уроку Зняття напруги та підготовка до роботи.

Матеріал:

Є. Железнова. Ми ногами Топ-топ-топ. Диск Железнової № 28, трек № 50. Ану всі, стали в коло.

КОНСПЕКТ відкритого комплексного заняття на тему: «Допоможи білку»

Тема: «Допоможи білку»

Програмний зміст: Продовжувати навчати дітей правилам поведінки у лісі, активному сприянню тваринам. Пояснити дітям, як погано буває, коли люди думають лише про себе.

Розширювати уявлення та знання дітей про осінь, про життя білки у лісі.

Розвивати мовлення та мислення дітей, вміння робити грибок з природного матеріалу, творчість, уява.

Викликати щире обурення дітей вчинкам хлопчиків.

Виховувати любов до природи та дбайливе ставлення до тварин.

Словникова робота: активізувати у мовленні дітей слова : трудяться, сушать, ховають, капелюшок, ніжка, шлунки.

Демонстраційний матеріал: Картина «Осінь у лісі», іграшка Білка, імпровізована галявина (дерево з дуплом, ялинки, на підлозі сухе листя), кошик.

Роздатковий матеріал: Дошка для ліплення, пластилін, шлунки (для кожної дитини)

Попередня робота: малювання картини "Осінь у лісі", дерево з дуплом.

Попередня робота з дітьми: Екскурсія до «Осіннього парку», читання вірша, відгадування загадок, розмова про диких тварин, розгляд серії картин «Дикі тварини», «Осінь», ліплення грибів.

Індивідуальна робота: Заохочувати до активної мовної діяльності малоактивних дітей.

Методичні прийоми: Словесний (бесіда, питання), художнє слово, сюрпризний момент, показ прийомів ліплення, заохочення.

Структура заняття:

I Вступна частина - 2 - 4 хвилини.

а) Відгадування загадки.

б) розмова «Як білки готуються до зими»

II Основна частина – 15 хвилин.

а) Картина «Осінь у лісі»

б) Фізмінутка

в) ліплення грибочків

г) пальчикова гімнастика

д) частування білки

е) Читання віршів та потішок

III Заключна частина – 1 хвилина.

а) Підсумок заняття

Організація дітей:

I – II – за столами.

II (д, е) – на галявині.

III – на галявині.

Хід заняття:

Здрастуйте хлопці!

Хлопці, відгадайте загадку:

Прийшла без фарб

І без пензля

І перефарбувала

Все листя. (осінь)

Діти: Осінь

Правильно хлопці.

Хлопці зараз яка пора року?

Пора року осінь.

Осінь якась?

Осінь золота, осінь красива, осінь сонячна, дощова осінь, осінь вітряна, осінь рання, осінь пізня.

Молодці хлопці!

Діти, відгадайте загадку?

«Хто в дуплі живе,

Горішки гризе,

На деревах грається,

Впасти не боїться?

Пухнастий хвіст

Майне у висоті

І разом із нею

Зникне у сосні». (Білка)

Діти: Білка.

Правильно хлопці.

Як готуються до зими білки?

Білки влітку та восени працюють. Збирають шишки та шлунки.

Білки сушать гриби. Все, що зібрали та висушили, ховають у дуплах.

Білка змінює літню шубу на зимову, щоб узимку їй було тепло.

Ставиться картина «Осінь у лісі».

Вихователь розповідає:

«Саша та Митя, гуляючи лісом, помітили, як одна білочка сховала в дупло горішки. Хлопчики залізли на дерево, дістали з дупла горішки та з'їли. Взимку білочку стало голодно»

Запитання до дітей:

Чи добре вчинили Сашко та Митя?

Чому ви так вважаєте?

Хлопчики вчинили погано. Не можна відбирати у білки горішки. Горішки – це їжа білки на зиму.

Білочка з голоду може загинути, ми її більше не побачимо.

Після того, як діти дали оцінку вчинку хлопчиків, вихователь пропонує:

Хлопці, допоможемо білочці.

Фізмінутка.

Вліз опеньок на пінок, і.п - сісти навпочіпки

Простояв один день. на рядки 1-2 встати

На вітрі гойдався, на рядки 3-6 нахил корпусу праворуч, ліворуч.

Низько нахилявся. на рядок 7-нахил корпусу вперед

Тоненький, тоненький, на рядок 8-«впустити» корпус, руки при цьому

вільно звисають.

Ніжка, що соломинка!

А потім схилився -

І зовсім звалився!

Для білочки зробимо грибочки.

А що складається грибок? (З капелюшка та ніжки).

Ніжка грибочка буде з шлунка, а капелюшок зробимо із пластиліну.

Діти на столах.

Дуже красиві вийшли грибочки.

Молодці хлопці!

Пальчикова гімнастика.

Долоні вгору,

Долоні вниз,

Долоні на бачок

І стиснули в кулачок.

Діти кладуть грибочки у кошик.

Діти, давайте підемо в гості до білочки.

Де мешкає білка?

Білка живе у лісі в дуплі.

(Діти підходять до імпровізованої галявини)

Вихователь:

Тук, тук!

Вихователь:

Привіт білка!

Здрастуйте хлопці!

Вихователь:

Білка, ми з дітьми зліпили тобі грибочки. Ми хочемо тебе пригостити. (дає кошик із грибами).

Вихователь:

Білка, послухай, наші хлопці розкажуть про тебе вірші, потішки:

1 дит.З гілки на гілку,

Швидкий, як м'яч,

Скаче лісом рудий циркач

Ось на льоту він шишку зірвав,

Стрибнув на ствол

І в дупло втік.

2 дит.Листопад, листопад -

Білка ховає в листі скарб:

Жолуди, грибочки

Для сина та доньки.

3 дит.Сидить білка на візку,

Продає вона горішки:

Лисичці сестричці, горобцю, синочку,

Ведмедику товстоп'ятому, заінь усатому.

4 дит.Білка любить сироїжки

Лапою з гілки рве горіхи

Всі запаси в коморі

Стануть в нагоді їй взимку.

5 дит.Це - Бєлкін теремок

Він не замкнений на замок

У теремці своєму без поспіху

Білка клацає горіхи.

Білка: Дякую вам хлопці.

Ви мене порадували, почастували грибами. У мене теж є для вас подарунок, гра «Бережи живе» (ігровий дидактичний матеріал з екології. Гра знайомить хлопців із ситуаціями, які можуть зустрітися їм на вулиці, на воді, у лісі, і на полі та вчить, як уникнути цих ситуацій). Гра звертає увагу дітей на те, що треба берегти навколишню природу.)

«Хлопці, бережіть природу, любіть її»

Досвідання діти!

Досвідання білка!

Аналіз заняття:

Що вам сподобалося хлопці?

Що було цікаве?

Вихователь:

Дякую вам хлопці. Я задоволена вашими роботами та відповідями.