Конспект заняття з валеології у старшій групі. Тема: Ніс

Конспект заняття з валеології у старшій групі дитячого садка, тема: «Які ми всередині»

Цілі:

Ознайомити дітей із основними органами людського організму (мозок, серце, легені, шлунок), їх назвами, розташуванням та функціями.
Вчити дітей досвідченим шляхом підтверджувати отримані знання (під час простих експериментів).
Викликати в дітей віком бажання більше дізнатися про свій організм.
Розвивати мислення, дрібну та загальну моторику.
Виховувати прагнення вести здоровий спосіб життя.

Обладнання:

Кольорові олівці.
Аркуші паперу з боку звернено силует і внутрішніх органів.
Дзеркальця, надуті раніше та здуті повітряні кулі.
Зображення із зображенням продуктів харчування.
Невелике пір'я.
Склянки з водою, соломинки.

Хід заняття:

Кожна людина повинна знати будову свого тіла, адже це допоможе їй бути здоровою.
Ви вже знаєте, що наше тіло влаштоване так: зверху – голова, потім шия та тулуб. У тулуба є верхні кінцівки – руки та нижні кінцівки – ноги.

Але це те, що ми бачимо, адже всередині нашого тіла багато різних органів. Їх ми не бачимо, але завдяки їм живемо, дихаємо, думаємо, їмо та багато іншого. Ми познайомимося сьогодні із найважливішими органами.
Перед вами малюнок-схема, де зображені ці органи. Після знайомства з кожним органом ви зафарбуєте його кольоровими олівцями і постараєтеся запам'ятати.

Мозок

Один із найголовніших органів – мозок. Він як начальник над усіма органами, він усе знає та за все відповідає. У нього, як за проводами, приходять сигнали із зовнішнього світу, а він віддає накази всьому організму, як реагувати на ці сигнали. Мозок допомагає людині бути людиною. Думати. Ходити. Робити різну роботу.

Дидактична вправа «Виконай наказ»

Діти виконують дії з команд.

Наш мозок відпочиває вночі, коли темно і ми спимо. Але відпочиває не весь мозок, є в нього чергові клітини, які працюють навіть уночі. Адже вночі ми бачимо сни. А ви можете розказати, що вам сниться?

Мозок дуже тендітний. Добре, що твердий череп надійно захищає мозок від пошкоджень. Але все-таки намагайтеся не вдарятися головою. Від сильного удару буває струс мозку.

Серце

Серце схоже на великий насос, який качає кров. По всьому тілу «бігає» кров різними судинами. Головне завдання крові – нагодувати все тіло. А хитає кров, допомагає їй рухатися дуже важливий орган – серце. Серце працює постійно, навіть коли людина спить.

День і ніч стукає воно,
Наче заведено.
Буде погано, якщо раптом
Припиниться цей стукіт.

Знаходиться серце в центрі грудей, майже посередині, а розміром із кулак. Складіть руку в кулак і прикладіть до центру грудей, трохи лівіше. Ось приблизно такого розміру ваше серце. А тепер стискайте і злегка розтискайте кулак – так працює серце: коли воно стискається, то штовхає кров. А ви чуєте стукіт серця.

Якого кольору наша кров. Як ви дізналися про це? Коли у вас з ранки тече кров, дорослі поспішають обробити ранку і зупинити кров. Це дуже важливо, тому що втрачати кров дуже небезпечно. Як вам обробляють ранки?
Серце треба берегти. Але якщо людина вирішить весь час лежати і нічого не робити, щоб зберегти серце, то дуже сильно помилиться і тільки нашкодить своєму серцю. Серце треба тренувати, займатися фізкультурою. Коли бігаєш, серце швидше працює. Стукає і хитає кров.

Експеримент

Нині ми це доведемо. Прикладіть долоню до серця та прислухайтеся. А тепер пострибайте, побігайте на місці, нахилиться назад, вперед. Тепер знову прикладіть руку до серця. Що змінилося? Серце забилося сильніше.

Легкі

У людини дві легені. Легкі потрібні людині, щоб дихати і живити кров потрібним повітрям. Повітря не видно, але жити без нього не можна.

Експеримент

Подивися на своє дихання. Піднесіть дзеркальце ближче і подихайте на нього. Від теплого дихання дзеркало затьмариться.
Ваші легені розширюються, як ця кулька, коли ви вдихаєте і звужуються, коли ви видихаєте повітря.
Покладіть руки на груди і зробіть глибокий вдих. Ви відчули, як руки піднялися разом з легкими, що наповнилися повітрям. Тепер видихніть повітря. Руки опустилися.

Експеримент

Візьміть у руки соломинки, опустіть і подуйте в них. Що ви побачили. Це повітря у вигляді бульбашок.

Ми не завжди дихаємо однаково. Коли бігаємо – дихаємо частіше та глибше, а коли ми спокійні чи спимо – дихання у нас рівне та спокійне.
Потрібно намагатися не дихати димом чи брудним повітрям. Нашим легким корисне свіже чисте повітря. І звичайно ж, не можна труїть свої легені цигарками. Від сигаретного диму легені стають чорними та хворіють.

Дихальна гімнастика «Подий на пір'їнку»

Діти за командою вихователя виконують вправу.

Шлунок

Шлунок, як каструля всередині нас - туди потрапляє вся їжа, а шлунок її перетравлює. З корисною, здоровою їжею шлунок справляється легко, а від шкідливої ​​їжі шлунок страждає і навіть занедужує. Дуже не любить шлунок, коли ми наїдаємось надміру - набиваємо живіт. Шлунок не встигає впоратися з величезною кількістю їжі і у нас починає хворіти на живіт.

Дидактична гра «Корисна та шкідлива їжа»

Діти ділять на дві групи «Корисні» та «Шкідливі» картинки із зображенням продуктів харчування.

Самомасаж «Допоможи собі сам»

На тілі людини є багато точок. Які пов'язані з різними органами. І якщо вивчити ці точки, то можна собі допомагати, коли хворієш. Зараз ми навчимося самі собі робити масаж.

Гномик у пальчиках живе,
(згинають розгинають пальці рук)

Він здоров'я нам несе.
Раз два три чотири п'ять,
(фалангами напили трут крапки біля крил носа)

Почав гномик наш грати,
Кулачком у носа кружальця малювати,
А потім піднявся вище
(легке погладжування гайморових пазух носа)

І скотився зверху донизу.
Гном у віконце подивився,
(Масаж вказівним та середнім пальцями надбрівних дуг)

Засміявся, полетів.
Гном знайшов у очах крапку,
(Масаж точок у перенісся)

Вправо, вліво покрутив,
На іншу натиснув,
(Масаж точок біля крил носа)

А потім спустився нижче -
(Масаж крапок над верхньою губою)

Прямо до рота ближче,
За вухами ховався,
(Масаж точок вушної раковини)

Сміявся з мене
І хотів грати зі мною.
Раз два три чотири п'ять,
(масаж лобового відділу та надбрівних дуг)

Я вирішив його зловити.
Гнома я в бровах ловив,
А він по колу все ходив,
Ось гномик наш і замовк
(Масаж кінчика носа)

І кинувся навтьоки.
Ми візьмемо його в долоні,
(Розслаблення кистей рук)

Помахаємо ручками трохи.

Підготувала вихователь

МДОУ ЦРР №25

компенсуючого виду

Храброва.З.Е.

Завдання:

  • формувати в дітей віком навички здорового життя, вчити дбати про своє здоров'я;
  • долучати дітей до регулярних занять фізкультурою;
  • закріплювати знання про користь корисних продуктів та їх значення для життя та здоров'я людини.
  • Розвивати пізнавально - емоційний інтерес, рухову активністьдітей.
  • Виховувати бажання бути здоровим, шанобливе ставлення один до одного.

Обладнання:

Картки із зображенням продуктів.

Картки із зображенням засобів особистої гігієни.

Пазли із зображенням машини.

2 фрагменти з мультфільмів «Доктор Айболіт», «Мойдодир».

Червоні та зелені кола.

Олівці

Хід заняття.

Вихователь : Діти, подивіться, як сьогодні у нас багато гостей Давайте привітаємось!

Вихователь : Хлопці до нас надійшло 2 електронних листи, з позначкою SOS допоможіть. Погляньмо, хто в нас просить допомоги. (Перегляд уривка з мультфільму Доктор Айболіт)

Хлопці від когось це електронний лист!

Хлопці, дивіться, бідні звірі захворіли. У них болять животики!

Хлопці, як ви думаєте, чому у них болять животики? (Відповіді дітей)

Я думаю, що вони неправильно харчувалися, пили газовану воду і багато їли солодкого. Діти давайте допоможемо звірам одужати і навчимо їх правилам харчування. Ви згодні? (так)

Діти, а ви знаєте правила харчування? (Відповідь дітей). Ось ми зараз це перевіримо! У вас на столах лежать кухлі.

Перед їжею завжди мити руки з милом.

Їсти треба вночі, ні, їсти треба днем ​​у певний годинник.

Треба їсти продукти, які корисні для здоров'я.

Їсти треба швидко. Ні, їсти треба спокійно, ретельно прожовуючи їжу.

Полоскати рот після їжі корисно.

Щоб бути здоровим, треба їсти багато солодкого.

Замість компоту треба пити газовану воду.

Овочі та фрукти - корисні продукти

Вранці кашу не їдять

Під час їжі не можна розмовляти

Не можна переїдати, треба їсти в міру

Відкладіть, будь ласка, на край столу, щоб вони вам не заважали.

Молодці ми навчили звірів правилам харчування. Але щоб вони швидше одужували, я пропоную надіслати посилку з корисними продуктами. Ви згодні?(Так)

У вас на столах лежать картки із зображенням продуктів, вам необхідно покласти в кошик, ті продукти, які будуть корисні для наших хворих звірів. Потрібно провести стрілочки олівцем від корисного продукту до кошика. Беріть олівці, починайте виконувати завдання. (Виховник проходить по рядах дивиться правильність виконання вправи)

А тепер перевіримо.

Подивіться у мене на дошці картинки із зображенням продуктів. Скажіть, будь ласка, які продукти є шкідливими для здоров'я.

Гамбургер - багатий на шкідливий холестерин.

Шкідливий шоколад «снікерс»- та від нього тільки зуби болітимуть, ні, такий продукт не потрібен.

Сухарики – у них не живуть вітамінами. Вони шкідливі.

Чіпси - від них тільки животи заболять

Газування під назвою "Пепсі" - будиш пити ти бульбашки, розчинишся з нутрії, це шкідливий продукт.

Відкладіть, будь ласка, картки на край столу.

Молодці, ми з вами добре попрацювали. І наша корисна посилка зібрана, і ми відправимо її до хворих звірів. Хлопці, а як ви вважаєте, на чому можна її оправити? (Відповіді дітей).

Діти, у вас на підносах лежать пазли, давайте їх зберемо і подивимося, що ж вийшло. Покладіть пазли перед собою. Починаємо збирати.

Хлопці, то що ж у нас вийшло? (Відповідь дітей)

Це спец. машина для перевезення пошти.

Заберіть, будь ласка, пазли на тацю і відставте на середину столу.

А зараз пропоную підбадьоритися і підзарядиться енергією за допомогою зарядки. Діти встаньте біля стільців.

І.П.: ноги на ширині плечей, руці на поясі. Обертання головою вліво, вправо, вперед назад.

На лісовій галявині,
Звірі роблять зарядку.
Заєць головою обертає
М'язи шиї розминає.
Робить старанно кожен рух

Дуже йому подобається ця вправа.
І.П.: ноги на ширині плечей, ліва рука назад, права вперед.

Смугастий єнот. Зображує вертоліт:
Лапками махає назад і вперед,
І.П.: ноги на ширині плечей, руці на поясі. Нахили убік.

Сірий Вовктрохи сонний,
Виконує він нахили:
"Ти, дзига, не лінуйся!
Вправо, вліво нахилися,

А потім уперед, назад. І отримаєш бадьорості заряд!

Вихователь : Молодці. Сідайте на свої місця.

Вихователь: А зараз ми подивимося другий електронний лист. Дізналися від когось цього листа. (Перегляд уривка мультфільму «Мойдодир»)

Хлопці від хлопчика втекли всі речі, а як ви вважаєте чому? (Він не вмивався, не причісувався, тому речі й втекли) Правильно, треба вмиватися вранці, розчісується, чистити зуби. Мити руки перед їжею. Хлопці, а навіщо це треба робити?

Мойдодир просить нас навчити хлопчика бути обережним.

Діти ви хочете навчити хлопчика! (Так)

У вас на столах лежать картки, уважно подивіться, тут зображені предмети, які допоможуть хлопчику привести себе в порядок. Давайте обведемо в гурток, червоним олівцем речі, які допоможуть хлопчику бути чистим та акуратним.

(Виховник проходить по рядах дивиться правильність виконання вправи)

А тепер перевіримо, чи правильно ви зробили завдання. Назвіть мені речі, які ви обвели олівцем. Таня назви мені предмет, який ти обвела у гурток? (Опитування дітей не більше 5 осіб).

Рушник

Мило

гребінець

Мочалка

Молодці хлопці ви все правильно все зробили, і хлопчик тепер знає, що вранці треба вмиватися, чистити зуби і зачісуватися, тоді жодні мікроби не потрапили до нас в організм. Це також дуже важливо.

Хлопці, які ми молодці. Ми допомогли хворим звірам, зібравши їм посилку з корисними продуктами, та навчили їх правилам харчування. Заряджаються енергією за допомогою зарядки. Навчили хлопчика бути чистим та акуратним. Якщо ми будемо їсти тільки корисну їжу, дотримуватись правил гігієни і робити зарядку, то ми матимемо чудове здоров'я.

Наше заняття закінчено. Тихенько встаємо і засуваємо стільці.

Заняття з валеології в середній групі

Завдання:

  • Формувати в дітей віком навички здорового життя.
  • Долучати дітей до регулярних занять зарядкою.
  • Розвивати пізнавально – емоційний інтерес.
  • Закріпити дотримання дітьми правил харчування.
  • Виховувати у дітей позитивне ставлення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих. Виховувати бажання вести здоровий спосіб життя.
















Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Програмний зміст та завдання:

Ціль:Створення мотивації дітей на здоровий спосіб життя.

1. Дати уявлення дітей про мікроби. Їх корисні та шкідливі особливості.

2. Закріпити знання значимість вітамінів організму людини.

3. Закріпити правила особистої гігієни.

4. У дослідах вчити спостерігати, бачити причини – слідчого зв'язку, робити висновки.

5. Розвивати пізнавальний інтерес до навколишнього світу.

6. виховувати інтерес до здорового способу життя; створити радісний настрій.

Попередня робота:відгадування загадок про здоровий спосіб життя, розмова про застуду, виконання вправ для загартовування. Розучування у віршованій формі загартування “Льодок”, самомасажу “Мило”. Розробити досвід із водою.

Обладнання:Мультимедійний проектор, 2 варені яйця, 2 колби з водою, помічені смужками, блакитного і червоного кольору, мікроскопи, піпетка, сніг, тепла вода. Кулі надувні по кількох дітей. Кошик з фруктами та вітамінами, вітаміни.

Хід заняття

Вихователь:Діти, у нас сьогодні гості! Підійдіть, привітайтеся з душею та серцем. А знаєте, ви ж не просто привіталися, ви подарували один одному частинку здоров'я, тому що ви сказали: "Здрастуйте!" Здоров'я бажаю.

(Проходять до зали до ширми, сідають на подушечки). Слайд 2 (За ширмою дзвонить телфон, вос – ль бере трубку, вона випадає з рук, з нього викочується Фіксик. Він кашляє і чхає). Слайд №3

Вос-ль.Ой, хлопці подивіться, хто це? (Відповіді дітей)

Вос-ль.- Що з тобою сталося Фіксик? Ти захворів?

Зі мною трапилося велике лихо.
Морозиво їв я багато завжди -
І ось яка картина:
До мене прив'язалася ангіна,
І кашель, і нежить мене здолали.
Якби ви знали, як вони набридли.

Вос-ль.- Фіксику, та ти серйозно захворів! Діти, давайте рятувати Ф, а як ми зможемо допомогти йому? (відповіді дітей) Давайте надягнемо Ф. зігріваючий шарф і дамо випити тепле молоко з медом, покладемо в ліжко.

Ф.- Чому захворів Фіксик? (в організмі людини є корисні мікроби та шкідливі, корисних більше, звичайно, але у випадку з Фіксиком, він застудився, і поганих мікробів в організмі побільшало.)

Віс – ль.А ви бачили колись мікроба? Зараз я спробую його намалювати.

Не будь він таким вертлявим і малим,
Я б його для вас спіймала.
І ви б побачили самі
Мікроб мордочки з вусами.
Візерунок плямистий вздовж хребта,
Шість швидких ніг та три хвости.
Такий мікроб, невидимий лиходій.
Ворог чесних та простих людей.

Вос-ль– Ось, і потрапив наш Ф. до королівства мікробів. (Слайд королівства) Слайд №4

А мікробів там мабуть-невидимо і найрізноманітніші: є мікроби, які люблять бруд, є мікроби, що літають повітрям і продають простудні хвороби.

Я знаю, що є чарівна квітка “Квітка здоров'я” Слайд №5, вона росте лише у чарівній країні.

Допоможемо ми Фіксику, знайдемо чарівну квітку? Тоді, давайте швидше вирушимо до чарівної країни за ним. Але щоб нам не втомитися, нам необхідно підкріпитися. (З'їдають чарівну вітаміну), голос: "Роздати літальні апарати!" (Повітряні кулі), "В путь!!!" (Слайд 6) (анімац. неба, музика.. Під музику діти на повітряних кулях летять)

Вос-ль.Ось ми й прибули до чарівної країни. Сайд №7, Слайд №8 (король мікробів)

(Слайд короля мікробів, озвучення у мікрофон). Увага на моніторі.

К.М.– Ми, мікроби, істоти могутні, хоч і не видимі. Варто нам пробратися в тіло людини, одразу починаємо розбійничати і розмножуватися всередині, нас стає дедалі більше. А людині все гірше і гірше: вона занедужує, її трясе, б'є, починається чхання і кашель, піднімається температура. Ось і ваш друг Ф. потрапив до нашого королівства.

Вос-ль.- Хлопці, а як же мікроби потрапляють усередину людини? (Відповіді дітей.)

Подивіться мікробів. Ось ці мікроби люблять бруд. Як ви вважаєте, руки у вас зараз чисті? Давайте проведемо невеликий досвід та перевіримо.

Досвід із чарівним яйцем. (Діти передають варене очищене яйце одне одному)

Вос-ль.Яйце стало якимось? Чому?

Як же впоратися з мікробами, які люблять бруд? (Відповіді дітей) Звичайно, нам допоможуть мило та вода.

Самомасаж "Мило"

Вос-ль.– Від простої води та мила біля мікробів тануть сили. Натискання розчинення, Слайд №9 країна

Віс – ль:– Хлопці, а ви знаєте, що мікроби рятуються втечею від тих, хто займається зарядкою та спортом. Якими видами спорту ви любите займатися? (Відповіді дітей)

А ще щоб не хворіти і не застуджуватися,
Зарядкою треба вранці всім людям займатися.
Розрахуйтесь по порядку, виходьте на зарядку. (Зарядка) Слайд №10

Хлопці, я знаю, що ви проводили досвід із водою Слайд №11 (фото досвіду): наливали воду з-під крана та кип'ячену воду. Вона відстояла. Давайте подивимося, що вийшло. Капнем піпеткою з келиха з червоною смужкою з водою в один мікроскоп, і в інший мікроскоп з келиха з синьою смужкою.

Розглядають колби із водою. Знаходьте відмінності. Який висновок ми можемо зробити? (Воду з-під крана не можна пити, в ній живуть мікроби. Пити можна тільки кип'ячену воду.)

Віс – ль:Щоб бути здоровим треба не тільки дотримуватися гігієни, але й вживати вітаміни та корисні продукти. Слайд №12 (корисних продуктів)

Перед вами в кошику лежать різні продукти харчування (капуста, морквина, яблуко, лимон, шоколад, цибуля, часник, йогурт, сир глазурів, сир, кирієшки, попкорн, чіпси). Візьміть до рук лише ті продукти, які ви вважаєте корисними. (Діти беруть, по одному продукту, аргументуючи свій вибір. Висновок.)

Віс – ль:Давайте покладемо всі продукти в кошик. Які добрі помічники! Вмієте вибирати найкорисніші та потрібні продукти!

Віс – ль:– Якщо хочеш бути здоровим, треба гартуватися. Слайд №13 країна.

А ми з вами розучимо вправи, які гартують наше горло.

  • "Коника" - цокаємо мовою, то голосніше, то тихіше, то швидше, то повільніше.
  • "Ворона" - села ворона на паркан, почала голосно каркати. То вгору підніме голову, то убік поверне.
  • "Собачка" - собачка висунула язик і часто-густо дихає.

Віс - ль:Діти, підійдемо до столу. (На столі стоять 2 чашки з теплою водою та холодним снігом, рушник накриває) Нехай ваші руки відгадають, що під серветкою лежить? (Відповіді дітей) Давайте з вами загартовуватимемо наші ручки. (Діти поперемінно опускають руки в ємності з теплою водою, потім зі снігом, водять грудочкою по долонях промовляючи вірш)

Ми навчимося льодок.
Між пальцями катати,
Це у школі нам допоможе
Літери рівні писати.
(Діти витирають руки.)

Віс - ль:"З молоду загартуєшся, на весь вік пригодишся"

Питання: Чому потрібно загартуватися? А вам подобається гартуватися? Чим ще ви гартуєтеся? (Водою, прогулянками на свіжому повітрі, спимо без майок.)

Віс – ль:- Хлопці, подивіться, ми знайшли чарівну квітку. Слайд №14

А ось і наші літальні апарати. Повернімося до нашої зали і допоможемо Фіксику!

Слайд № 15 небо (анімація. Небо, музика. Під музику діти на повітряних кулях летять).

Підійдемо до Ф. Слайда № 16 подаруємо йому квітку здоров'я.

Декілька порад дамо Ф.(Поради дітей, що необхідно дотримуватися, щоб бути здоровим)

Кожен має твердо знати:
Здоров'я треба зберігати.
Потрібно правильно харчуватися,
Потрібно займатися спортом,
Руки мити перед їжею,
Зуби чистити, гартуватися,
І завжди дружити із водою.
Ось тоді всі люди у світі довго-довго житимуть.
І запам'ятайте здоров'я у магазині не купити.

Може,хтось ще хоче додати своє знання про здоровий спосіб життя?

Фіксик:Дякую, хлопці, я одужав! Як здорово бути здоровим! Я вам приготував подарунок, порадуємо свій організм вітамінами, які живуть у цих фруктах (Вносить шпажки нанизані шматочками фруктів). І почастуємо наших гостей.

Мені треба повертатись. До нових зустрічей! Слайд №17

Віс – ль:До побачення, Фіксік.

Вос – ль: Хлопці, настав час повертатися до групи, скажімо гостям до побачення!

Тема: «Уроки Здравика»

друга молодша група

Освітня область:

«Здоров'я»

Інтеграція з освітніми областями «Безпека», «Пізнання», «Праця», «Музика», «Читання художньої літератури», « Фізична культура», «Комунікація», «Соціалізація».

Освітня область «Здоров'я»

Завдання:виявити уявлення дітей про важливість турботи про власне здоров'я та способи його збереження, знання про правила особистої гігієни.

Освітня область «Безпека»

Завдання:виявити знання дітей про доступну дитині предметний світ та призначення предметів, про правила їх безпечного використання.

Освітня область «Пізнання»

Завдання:виявити уявлення дітей про різноманітність властивостей предметів навколишнього світу.

Освітня область «Читання художньої літератури»

Завдання:визначити наявність у дітей здатності отримувати радість та задоволення від віршованої рими, прагнення запам'ятати та використовувати у своїй промові, логічно мислити.

Освітня область «Комунікація»

Завдання:виявити здібності дітей вступати у мовні контакти з дорослими та однолітками, брати участь у спільній розмові.

Освітня область «Соціалізація»

Завдання:виявити уявлення дітей щодо вміння встановлювати добрі стосунки між дітьми.

Освітня область «Музика»

Завдання:визначити наявність в дітей віком здатності рухової імпровізації під музику.

Освітня область "Фізична культура"

Завдання:виявити вміння дітей діяти разом із іншими, загалом всім темпі у процесі фізичної розминки.

Освітня область «Праця»

Завдання: визначити у дітей наявність шанобливого ставлення до праці дорослих та бажання надавати їм посильну допомогу.

Матеріал та обладнання:

Наочний:

· Великі кола трьох кольорів – червоний, зелений, жовтий

· Чудовий мішечок

· Предмети особистої гігієни: дзеркало, мило, гребінець, хустка, рушник, зубна паста, щітка

· Продукти харчування: кока-кола, чіпси, чупа-чупс, фрукти, овочі, цукор, сіль, хліб, морозиво, тістечко і т.д.

· Ілюстрація «Безпечний дім»

Роздатковий:

· Алгоритм вмивання

· Алгоритм режимних моментів

· Вітаміни - аскорбінка

Обладнання:

1. Магнітофон

2. Аудіозапис мелодій для оздоровчої хвилини

3. Іграшка Фирка

4. Іграшка кошеня

Методичні прийоми та завдання:

1. Організаційний момент – читання вірша «Сонечко»

2. Коло здоров'я

3. Пізнавальна розповідь - діалог

4. Ігровий момент – поява героя Фирки

5. Світлофор здоров'я – гра з предметами

6. Алгоритм режиму дня в дитячому садку

7. Оздоровча хвилина - самомасаж «Допоможи собі сам»

8. Дидактична гра «Чудовий мішечок»

9. Загадування загадок

10. Пізнавальна бесіда про воду

11. Алгоритм вмивання

12. Проблемна ситуація

13. Розгляд ілюстрації «Безпечний дім» – розмова з питань

14. Хороводна гра «Діти пограли»

15. Створення ситуації успіху: хто допоможе навести лад після заходу

16. Підсумок підводить герой Фирка.

Хід заходу:

Організаційний момент вірш «Сонечко»:

Сонце вийшло через хмару

Ми простягнемо сонцю ручки,

Руки в сторони,

потім ми ширше розведемо.

І посміхнемося!

Подивіться хлопці до нас сьогодні прийшли гості, що треба зробити?

(Привітатись) Діти вітаються.

Ось, коли ми говоримо, привіт, значить, ми бажаємо всім здоров'я, ось сьогодні ми з вами поговоримо про здоров'я.

Хто хоче бути здоровим?

Як ви знаєте, що таке здоров'я?

(Здоров'я - це сила, краса, коли настрій гарний і все виходить).

Ігрова ситуація - поява Фирки:

Здрастуйте, хлопці, я так радий знову вас побачити, кажуть, що у вашому дитячому садку найрозумніші та найцікавіші хлопці.

Так, а що ти знову щось забув?

Дуже хочеться дізнатися, як бути здоровим?

Хлопці, чи допоможемо згадати Фирки наші уроки? (так)

Для того, щоб бути здоровим необхідно, що? (правильно харчуватися)

І зараз ми покажемо тобі, які продукти є корисними, а які ні.

Гра «Світлофор здоров'я» - дітям необхідно розкласти продукти в міру їхньої користі, на стіл із червоним колом шкідливі, на жовте коло те, до чого потрібно ставитись з обережністю, а на зелене коло корисні продукти.

Які ви молодці, а що ще потрібно, для здоров'я? (живлення, загартовування, заряджання, режим дня)

А ось ми зараз і перевіримо, чи знають діти, режим дня у дитячому садку – алгоритм режиму діти розкладають на підлозі.

Фізкультхвилинка - ігровий самомасаж «Допоможи собі сам»

На ганку ніжками потопали,

Ручками по щічках поплескали.

Долоньками очі закрили.

І пальчики розсунули, розкрили.

Дружно присіли,

Через пальчики глянули.

Пальчики в кулак стискаємо,

Повітря набираємо.

Пальчики розтискаємо,

Повітря видихаємо.

Долонями по грудці постукаємо,

Погладимо і трохи помовчимо.

Ви знаєте, хлопці, сьогодні до нас у групу заходив Мойдодир. Він дуже хотів побачити вас. Так шкода, що Мойдодир вас не дочекався, адже вранці так багато турбот! Але він залишив вам цей мішечок.

Дидактична гра «Чудовий мішечок»

Діти навпомацки вгадують предмети особистої гігієни (мило, гребінець, хустку, рушник, дзеркало, зубну пасту і щітку, щітку для одягу) і розповідають, для чого вони призначені, і як ними користуватися. Потім вихователь читає загадки та пропонує знайти відповідь серед предметів, які діти дістали з чудового мішечка.

Відгадування загадок.

Гладко і запашно, Я побачив свій портрет,

Миє дуже чисто. Відійшов – портрета немає.

(Мило) (Дзеркало)

Пластмасова спинка, Лег у кишеню та варту

Жорстка щетинка, Реву, плаксу та бруднулю.

З зубною пастою дружить, Їм ранку потоки сліз

Нам старанно служить. Не забуду і про ніс.

(Зубна щітка) (Носова хустка)

Витираю я, намагаюся, Ми їй користуємося часто

Після ванної хлопця. Хоч вона, як вовк, зубаста.

Все намокло, все зм'ялося - Їй не хочеться кусатися,

Немає сухого куточка. Їй би зубки почухати.

(Рушник)

Я зараз загадаю вам ще загадку:

Якщо руки ваші у ваксі,

Якщо на ніс сіли ляпки.

Хто тоді нам перший друг,

Зніме бруд з обличчя та рук?

Без чого не може мати

Ні готувати, ні прати,

Без чого ми скажемо прямо,

Людині вмирати?

Щоб лився дощ із неба,

Щоб росли колоски хліба,

Щоб пливли кораблі -

Жити не можна нам без ... (води)

А навіщо нам потрібна вода? (купатися, готувати, прати, мити руки).

А зараз ми покажемо нашим гостям, як треба правильно мити руки – складання алгоритму миття рук.

Ви такі молодці! Все знаєте та виконуєте.

Лунає жалібний писк кошеня, діти знаходять його і бачать перебинтовану лапку, що сталося?

Кошеня: - Я грав із клубком і вколовся об голку, тепер лапка сильно болить.

Вихователь: - Хлопці хіба можна грати з голками? (Відповіді дітей)

А що ще не можна брати в будинку без дозволу дорослих? (Розглядаємо картинку «Безпечний дім»)

Хороводна гра «Діти пограли…»

Діти пограли

Іграшки все прибрали.

Повітря пора дихати,

Дружно все підемо гуляти.

Фирка: Хлопці ви такі молодці, так добре сьогодні відповідали, тому Здравік передав вам вітаміни швидкого зростанняі щоб ви були завжди здорові.